Konferencje

O Konferencji   Program   Rejestracja   Prelegenci   Kontakt 1

 

 IDM CMYK short                           RZM poziom1

 

PRELEGENCI

KONFERENCJA IDM i RZM

Wyzwania prawne związane z implementacją Rozporządzenia DORA

12 lutego 2024 r.

Centrum Konferencyjne Ogrodowa 58, Budynek City Gate, ul. Ogrodowa 58 , Warszawa

 


Łukasz Buczko strona
 

Łukasz Buczko

Google

Odpowiada za rozwój sektora usług finansowych w Google Cloud. Od ponad dziesięciu lat związany z branżą finansową, zdobywając doświadczenia zawodowe zarówno w bankach, pracując w obszarze skarbu i ryzyka, jak i dostawców usług IT, gdzie odpowiadał za finanse, operacje i sprzedaż. Pasjonat rozwiązań chmurowych, w szczególności sztucznej inteligencji i analityki oraz ich praktycznych zastosowań w świecie finansów.

 

Olga Budziszewska strona  


Olga Budziszewska

Security Strategy and Risk Manager, Accenture Poland

Od lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. W Accenture Security Polska jako Cyber Strategy Team Lead buduje strategie bezpieczeństwa i na bieżąco pomaga klientom zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji w organizacji szczególnie w obszarze bezpieczeństwa w chmurze obliczeniowej a także w osiągnięciu zgodności z wymaganiami regulacyjnymi jak RODO, KNF. Wcześniej, w Microsoft wspierała cyfrową transformację klientów i wdrożenia projektów w chmurze Microsoft Azure. Zaangażowana w projekty edukacyjne podnoszące kompetencje cyfrowe w zakresie bezpieczeństwa w sieci a także w budowę oraz rozwój branży cyberbezpieczeństwa w Polsce. Wykłada bezpieczeństwo informacji w chmurze obliczeniowej na studiach podyplomowych na SGH oraz w Collegium Civitas. Certified Information Security Manager, członkini zarządu polskiego oddziału ISOC - Internet Society. Współorganizatorka konferencji CyberAcademy, mówca w ramach Seakers Office Digital University. W 2019 wyróżniona w rankingu TOP-20 Cybersecurity Women in Poland miesięcznika Perspektywy. Absolwentka Kryminologii na UW oraz Zarządzania Bezpieczeństwem w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ.


Krzysztof Dbrowski strona
 

 

Krzysztof Dąbrowski

Dyrektor Zarządzający Pionem Bezpieczeństwa, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarach bezpieczeństwa, ciągłości działania, zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej. Od lat związany z sektorem publicznym. Obecnie w roli dyrektora zarządzającego pionem bezpieczeństwa odpowiada za bezpieczeństwo wewnętrzne UKNF oraz działania nadzorcze wobec rynku w zakresie cyberbezpieczeństwa. Od stycznia 2023 koordynuje przygotowania UKNF do wykonywania zadań wynikających z DORA.

W latach 2019 – 2022 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego pionem zarządzania i organizacji odpowiadając m.in. za wewnętrzną transformację Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, w tym wdrażanie systemów zarządzania, budowanie zdolności i struktur organizacji w sferze bezpieczeństwa  czy elektronizację obiegu dokumentów. Był odpowiedzialny również za operacyjne funkcjonowanie UKNF w czasie pandemii.

Wcześniej przez 2 lata pracował jako zastępca dyrektora departamentu bezpieczeństwa i ochrony informacji w Ministerstwie Finansów. Od 2010 do 2017 r. pełnił funkcję dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarzadzania kryzysowego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim zdobywając szerokie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa. Jako pełnomocnik wojewody odpowiadał za bezpieczeństwo wielu imprez międzynarodowych np. prezydencji Polski w UE (2011), mistrzostw Euro 2012 oraz szczytu NATO (2016).

Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim oraz programu MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem na Akademii Leona Koźmińskiego..


Jolanta Gasiewicz strona
 


Jolanta Gasiewicz

Ekspert, Departament Cyberbezpieczeństwa, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Ekspert w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego, w tym zarządzania bezpieczeństwem informacji, usług chmury obliczeniowej i cyberbezpieczeństwem, a także zarządzania ciągłością działania, incydentami oraz ochroną danych osobowych.

Specjalista w zakresie prawa dowodowego, kryminalistyki i nauk pokrewnych oraz szacowania ryzyka dla bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa ICT, usług chmury obliczeniowej, ciągłości działania i oceny skutków dla ochrony danych, a także w zakresie retencji danych, realizacji zgłoszeń o nadużycia i współpracy z organami państwowymi, w tym z organami ścigania.

Certyfikowany, doświadczony audytor i inspektor bezpieczeństwa informacji, systemów informacyjnych oraz ciągłości działania w związku z wykonywaniem czynności kontrolnych i nadzorczych nad cyberbezpieczeństwem rynku finansowego, a wcześniej w związku z realizacją projektów wdrożeniowych i audytowych w podmiotach rynku finansowego.


ukasz Jaga strona
 


Łukasz Jagła

Dyrektor Departament Zakupów Centralnych, BNP Paribas Bank Polska S.A.

Członek Executive Committee Procurement&Performance BNP Paribas (Francja).

Od przeszło 20 lat zarządza obszarem zakupów oraz outsourcingiem dostawców i usług. Odpowiadał za wdrożenie wytycznych outsourcingu EBA oraz RODO w obszarze zakupów w Banku BNP Paribas.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki.


Karol Konopka strona
 



Karol Konopka

Compliance Officer & Risk Manag, Erste Securities S.A.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, makler papierów wartościowych i absolwent podyplomowych studiów zarządzania ryzykiem instytucji finansowych organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Od 2006 roku związany z instytucjami finansowymi, na stanowiskach eksperckich oraz kierowniczych. Zaczynał karierę w Fortis Banku, a przez kolejne lata związany był z Alior Bankiem oraz Grupą Deutsche Bank (zarówno w domu maklerskim DB Securities, jak i w samym banku). W latach 2019 - 2022 Kierownik Zespołu Monitorowania Produktów Inwestycyjnych w Banku Millennium. Od 2022 roku związany z domem maklerskim Erste Securities Polska S.A. jako Inspektor Nadzoru oraz Menedżer ds. Zarządzania Ryzykiem.

Specjalizuje się w obszarach zarządzania ryzykiem braku zgodności, prowadzenia działalności (conduct risk) oraz ryzykiem rynkowym. W swojej pracy skupia się na działalności doradczej dotyczącej zagadnień rynku kapitałowego, takimi jak transakcje na instrumentach finansowych (tak giełdowych, jak i pozagiełdowych, w tym z obszaru działalności działów skarbowych), zarządzanie obiegiem informacji poufnych, przeciwdziałanie manipulacji instrumentami finansowymi, tzw. insider tradingiem oraz tematyką zarządzania konfliktami interesów. W ostatnim czasie bierze udział w projektach związanych między innymi, z reformą wskaźników referencyjnych, oceną odpowiedniości członków organów zarządzających i osób pełniących kluczowe funkcje, wdrożeniem programu przeciwdziałania korupcji oraz nowych zasad corporate governance GPW.

Największą uwagę w działalności doradczej poświęca zagadnieniom dyrektywy MiFID i jej stosowania, w szczególności obszarom związanym z klasyfikacją klientów, zarządzaniem konfliktami interesów, przepływem informacji poufnych, rejestracją i zgłaszaniem transakcji osobistych, zarządzaniem produktowym, ankietą MiFID oraz konstrukcją algorytmu, doradztwem inwestycyjnemu (szczególnie prowadzonym w formie zautomatyzowanej), zachętami oraz systemami premiowymi.

Kilkukrotnie wyróżniony za swój wkład merytoryczny w rozwój branży maklerskiej oraz rynku kapitałowego, między innymi przez Izbę Domów Maklerskich oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.


Magdalena Matysiak strona
 


Magdalena Matysiak

Associate, Kancelaria Rymarz Zdort Maruta

Członek zespołu FinTech i regulacji ICT. Specjalizuje się w regulacjach związanych z outsourcingiem usług IT w sektorze regulowanym i wykorzystaniu technologii chmury obliczeniowej, w szczególności przez podmioty z sektora finansowego. Brała udział w kilkudziesięciu wdrożeniach chmurowych, a także licznych projektach związanych z outsourcingiem w sektorze finansowym. Współpracowała również przy projektach dotyczących kontraktów IT oraz projektach z zakresu usług płatniczych. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz kurs prawa angielskiego i praktycznych umiejętności prawniczych organizowany przez Centrum Prawa Brytyjskiego we współpracy z University of Cambridge.


Micha Kulesza strona
 


Michał Kulesza

Adwokat, Partner w Departamencie Technologicznym, Kancelaria Rymarz Zdort Maruta

Kieruje zespołem FinTech i regulacji ICT. Specjalizuje się w zagadnieniach regulacyjnych związanych z IT. Świadczy stałą obsługę dla podmiotów z sektora finansowego w obszarze regulacyjnym (np. EBA, DORA, wytyczne KNF), outsourcingu IT, digitalizacji oraz usług cloud – zarówno po stronie zamawiających, jak też dostawców rozwiązań.

Prowadził unikalne projekty o wartości ponad 10 miliardów złotych, w tym negocjował umowę dotyczącą budowy regionów Google i Microsoft w Polsce oraz wdrażał pionierskie rozwiązania chmurowe w bankach, zakładach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych oraz podmiotach z sektora ochrony zdrowia (medycznego i farmaceutycznego), energetyki, infrastruktury krytycznej czy też telekomunikacyjnego.

Prowadzi szkolenia, zajęcia dla studentów studiów podyplomowych oraz jest prelegentem na konferencjach branżowych. Autor szeregu publikacji w prasie branżowej i biznesowej.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanym przez Levin College of Law Uniwersytetu Floryda.

W rankingu Chambers FinTech Guide 2024 – FinTech Legal in Poland został sklasyfikowany jako Band 3. Rekomendowany w rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita (2022).


Joanna Piasecka Szczepańska strona
 


Joanna Piasecka-Szczepańska

Dyrektor Departamentu Prawno-Regulacyjnego ,Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Radca Prawny specjalizujący się w obsłudze podmiotów gospodarczych, w tym w szczególności z zakresu rynku finansowego i obrotu instrumentami finansowymi. Od 2007 roku współpracujący z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. w zakresie obsługi prawnej Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A., do 2021 Dyrektor Wydziału Nadzoru Zgodności Działalności z Prawem w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. a obecnie Dyrektor Departamentu Prawno-Regulacyjnego. Uczestnik wielu szkoleń dodatkowych i konferencji z zakresu rynku kapitałowego.


Piotr Radziszewski strona
 



Piotr Radziszewski

Naczelnik Wydziału Sektora Ubezpieczeń, Departament Rozwoju Rynku Finansowego, Ministerstwo Finansów

Naczelnik Wydziału Sektora Ubezpieczeń w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów, asystent na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, członek Komisji Egzaminacyjnej dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

W ramach pracy w Ministerstwie Finansów jest m.in. odpowiedzialny za nadzorowanie prac związanych z opracowywaniem projektów aktów prawnych i innych dokumentów rządowych dotyczących funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego w zakresie działalności zakładów ubezpieczeń i reasekuracji oraz dystrybutorów ubezpieczeń, a także w zakresie cyberbezpieczeństwa podmiotów rynku finansowego. Odpowiada m.in. za przygotowanie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem operacyjnej odporności cyfrowej sektora finansowego, którego celem jest wdrożenie do polskiego systemu prawnego oraz zapewnienie stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2554 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie operacyjnej odporności cyfrowej sektora finansowego (rozporządzenie DORA), a także wdrożenie dyrektywy DORA.


Piotr Sobkw
 


Piotr Sobków

Członek Zarządu, Izba Domów Maklerskich

Piotr Sobków jest związany z rynkiem kapitałowym od 1993 roku. W latach 1993-1995 był zatrudniony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (obecnie KNF), gdzie jako starszy radca zajmował się finansami i kontrolą biur maklerskich. W latach 1995-1997 pracował jako Inspektor Nadzoru w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. W latach 1997-1999 był zatrudniony jako Inspektor Nadzoru i Dyrektor Middle Office w Raiffeisen Capital & Investment Polska S.A. W latach 1999-2006 pełnił funkcję Inspektora Nadzoru i Członka Komitetu Inwestycyjnego w PKO/Handlowy PTE S.A. W latach 2006-2010 pracował w Erste Securities Polska S.A. jako Inspektor Nadzoru, Compliance Officer, Risk Manager, pełnił też funkcję Prokurenta. Od listopada 2010 roku do lipca 2013 roku związany z Grupą OPERA, jako Dyrektor Departamentu Nadzoru - Inspektor Nadzoru w OPERA - Kwiatkowski i Wspólnicy SKA oraz Członek Zarządu OPERA TFI i OPERA DM.

Pełni funkcję Członka Zarządu IDM od dnia 1 października 2013 roku.

Absolwent Wyższej Szkoły Komunikacji i Łączności w Żylinie (Słowacja), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Ukończył studia podyplomowe Prawo Rynku Kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim, posiada licencję maklera papierów wartościowych nr 1782.